Lembit Orgse (s. 1961) on lõpetanud 1979. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Reet Vanaselja ja prof Bruno Luki õpilasena ning 1984. aastal Tallinna Konservatooriumi (nüüdne Eesti Muusikaakadeemia) prof. Bruno Luki ja Kalle Randalu klaveriklassis. Täiendanud end 1988-1990 Peterburi Konservatooriumis assistentuur-stažuuris profVladimir Nilseni juures.

Lembit Orgse on 1982. aastal Leedus toimunud Ciurlionise-nimelise konkursi laureaat. Esinenud pianistina ja klavessinistina erinevate solistide, ansamblite- ja orkestritega (Tallinna keelpillikvartett, Rahvusooperi puhkpillikvintett, Hortus Musicus, ERSO, Tallinna Barokkorkester jt). Basso continuo mängijana osalenud paljude suurvormide (Bachi passioonid, kantaadid, Händeli oratooriumid, Monteverdi vesprid jne) ettekannetel.

Lembit Orgse on tuntud klaveripedagoogina, kelle õpilased on silma paistnud riigisisestel ja rahvusvahelistel konkurssidel (Marko Martin, Mairo Marjamaa jt). Aastatel 1981-1993 töötas Lembit Orgse klaveriõpetajana Nõmme Lastemuusikakoolis, 1986. aastast õpetab Tallinna G. Otsa nimelises muusikakoolis, kus on 1991. aastast alates klaveriosakonna juhataja. 1988. aastast õpetab Lembit Orgse lisaks Tallinna Muusikakeskkoolis ning 1994. aastast Eesti Muusikaakadeemias. 2002. aastast alates on ta Eesti Muusikaakadeemia varajase klahvpillimuusika ajaloo lektor.

Tegutseb lektorina, konsultandina ja meistrikursuste läbiviijana Eesti muusikakoolides ja üleriigilistel koolitustel. Loengute teemad hõlmavad barokk- ja klassikalise muusika (J .S. Bach ja J. Haydn) interpretatsiooni küsimusi.

esilehele üles tagasi