KLAVERIÕPETAJATE KOOLITUSPÄEV 9. VEEBR


 

 

22.01.2019

Klaveriõpetajate koolituspäev 09.02.2019

 

Head klaveriõpetajad!

Eesti Klaveriõpetajate Ühing korraldab käesoleva õppeaasta sügistalvel koostöös Eesti Muusikakoolide Liiduga ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga regionaalseid klaveripäevi. Harjumaa Klaveripäev toimub Otsa-koolis laupäeval 9. veebruaril algusega kell 12.00.

Päeva sisu on lühidalt järgmine:

-      Poola heliloojate uuemat klaverimuusikatlastele ja noortele tutvustavad külalised Krakovist, pianistid Gzegorz Maniaja Monika Gardoń-Preinl. G. Mania on aktiivselt tegutsev kammermuusik ning M. Gardoń-Preinl on Krakovi Muusikaakadeemia kammermuusika õppejõud.

-      Grzegorz ja Monika koostasid ja andsid hiljuti kuulsa Poola kirjastuse PWM Edition all (mis kirjastab ka rahvusvaheliselt hinnatud Chopini väljaandeid) välja innovatiivse noodilugemise (prima vista) käsiraamatu muusikakoolidele. Raamatu põhjal viiakse läbi esitlusja praktilisi näidistunde.

-      Klaveriõpilased on oodatud õpitubadessse, kuhu juhendajateks on lubanud tulla Kai Ratassepp, Reet Ruubel, Lauri Väinmaa, Lembit Orgse. Suurema hulga soovijate olemasolul kaasame kolleege lisaks.Kuna tulemas on konkursid „Parim noor instrumentalist“ ja „Noor muusik“, siis kasutage võimalust ja võtke õpilased kaasa!  

-      Päev lõpeb uudisteose - Riine PajusaarKlaverikontserdiesitlusega, mille viib läbi teose autor. Solistideks on Narva ja Nõmme Muusikakoolide õpilased. Klaveripäev lõpeb kell 18.00

 

Klaveripäevadest osavõtt  on avatud ja tasuta kõigile klaveriõpetajatele üle kogu Eesti. Aga eriti ootame osalema õpetajaid kõikidest Tallinna, Tallinna ümbruse ja Harjumaa muusika-koolidest.

Et päev paremini sujuks,

            - palume teatada oma tulekust meili teelIa Remmelile (ia@ema.edu.ee) hiljemalt kolm päeva enne toimumisaega so kolmapäeval 6.02. Lisage kirjale ka isikukood koolitustunnistuse vormistamiseks.

-      Õpitubades osalevate õpilaste nimed ja kavad palume teatada samale aadressile hiljemalt nädal varem 2. veebruariks.

 

Eesti Klaveriõpetajate Ühing esitleb:

Laupäeval 9.02.2019 Otsa-kooli saalis kell 12.00

Harjumaa klaveripäev

 

12.00    „Poola heliloojate uuemat klaverimuusikat lastele ja noortele“

              Grzegorz Mania ja Monika Gardoń-Preinl (Krakov)

 

13.30   „Noodilugemise õppest muusikakoolis“ loeng ja demonstratsioon

            Grzegorz Mania ja Monika Gardoń-Preinl

 

15.15    Klaverimängu õpitoad: Kai Ratassepp, Reet Ruubel, Lembit Orgse, Lauri Väinmaa  

 

17.15   Riine Pajusaar „Klaverikontsert“ esitlus ja esiettekanne

             Solistid:

             Ustinia Orlova (Narva Muusikakool õp Tatjana Gontšarova) I osa

             Mirtel Lehto (Nõmme Muusikakool, õp Riine Pajusaar) II osa

             Georgi Smirnov (Narva Muusikakool, õp Ljudmila Homjakova) III osa 

 

 

Klaveripäeva toetajad: 

Eesti Muusikakoolide Liit 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 

G. Otsa nim Tallinna Muusikakool

 

esilehele üles tagasi